Kimim ben?

İşte güzel bir soru…

İsmim Akın Ömeroğlu. Yirmili yaşların son yıllarındayım ve İstanbul’da yaşıyorum. Yabancıların deyimi ile bir “home town”‘um olmadı ve beş farklı şehirde ve hatta ülkenin beş farklı bölgesinde büyüdüm. Belki bu yüzden hiç bir yeri evim gibi hissetmiyorum ama sanırım terapide değiliz şu an! O sebeple kariyer odaklı gidelim.

Devlet okullarında geçen bir ilk öğretim hayatından sonra kendimi ülkenin en zor[kaynak gösterilmeli] hukuk fakültesi olan İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde buldum.

Öğrenciliğimin son yılını Ali Işıngör ve İsmail Dönmez sayesinde özgür yazılımla olan tanışıklığımı ilerletme ve bunun için çalışma fırsatını değerlendirmekle geçirdim. Bu sürede pek sevgili artistanbul ekibinin ilk çalışanlarından biri oldum ve Pardus projesinin topluluk portalı olan özgürlükiçin -kendisi artık kalplerimizde – gemisinin başına geçtim ve yaklaşık 2.5 seneyi o gemiyi Ali ile birlikte yürüterek geçirdim.

Okuldan mezun olurken – ilginç bir şekilde 4 senede mezun oldum – pek çok mezun arkadaşımın yerine farklı bir iş yapma fırsatı yakaladım ve avukatlık stajını tamamladıktan sonra TÜBİTAK UEKAE’de Pardus projesinde görev aldım.

Pardus projesinin her başarı gibi cezasız kalmamasının ardından soluğu TSRŞB’nin (TSB oldu sonra) bağlı organizasyonlarından biri olan Sigortacılık Eğitim Merkezi‘nde aldım. Burada geçirdiğim bir yılda hem sigorta hukukunu öğrenmek şansına sahip oldum hem de Berna Hanım gibi mükemmel bir patronla Murat ve Gizem gibi süper çalışma arkadaşlarıyla tanışma şansına sahip oldum.

SEGEM’de işlerin bir miktar yoluna girmesiyle bu sefer kendimi sevgili Erkan Bey ve bir diğer sevgili Ekin Meroğlu ile birlikte linuxera‘da buldum. İki üç dört yıldır ülkenin en iyi Red Hat çözüm ortağı olmak iddiasındayız ve bunu da başarıyoruz. Yeni bir macera bulana kadar – ki bu sefer o maceranın uzaklarda olmasını umuyorum. – da linuxera adresim olacak gibi.

Ay böyle birisini işe alalım da ne işe yarar diye merak ediyorsanız linkedin sayfama bakabilirsiniz.

Terapiye devam edecek olursak…

Bilmediğim konularda ahkam kesmekten bildiğim konularda ise daha fazla ahkam kesmekten çok hoşlanıyorum.

Kendimi bildim bileli oyun oynuyorum ve hatırı sayılır bir zamanımı bu uğraşa verdim. Yine kendimi bildim bileli elimden geldiğince çok şeyi okumaya çalışıyorum – okunması o kadar gerekli olmayan şeyleri okunması gereken şeylere göre çok daha az okuduğumu iddia edemem -. Bu sayfayı görmenizi sağlayacak kadar linux kullanabiliyorum ve sanırım üç aşağı beş yukarı kendimi anlatmış oluyorum.

Daha iyisini yazmayı not ederek – ki yazmayacağım – bu sayfayı da buraya bırakalım…

Ah illa ulaşmak istiyorsanız google’a ismimi yazın sosyal medya hesaplarım karşınıza gelecektir!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*